Navigácia

Obsah

PRÍSPEVOK PREDSEDU PSBU

Typ: ostatné
Príspevok predsedu PSBU obce Liptovská Kokava do Kokavských aktualít zo 17.12.2019

Vážení podielnici, občania.

 

   Je až pozoruhodné, že koľko procesov, ktoré prebiehajú v prírode má svoje paralely aj v ľudskej spoločnosti. Veď si len predstavme takú veľkú letnú búrku. Zotmie sa, obrysy krajiny sa strácajú aj zvieratá zmĺknu v očakávaní čohosi veľkého, tajomného a nepoznaného. Príval vody rozvodní rieky a vietor často vyvráti aj stromy (veď to poznáme – Žofia 2014). V prvom momente nám príde takáto búrka ako ničivý proces – rozvodnená, divá a mútna voda riek naháňajúca strach, strhávajúca brehy a polámané stromy, niekedy aj zničené ľudské príbytky. No ako sa hovorí „po búrke vyjde slnko“ a všetko je hneď jasnejšie. Vyvrátené stromy sa spracujú a nahradia mladými sadeničkami a v rieke, predtým skaly zarastené machom a riasami, prejdú očistnou kúrou a v priezračnej vode sa prejaví ich pravé zafarbenie a tvar. A tak je to aj v ľudskej spoločnosti. Niekedy treba, aby prišla aj taká „neočakávaná silná búrka“, ktorá vyčistí vzťahy a spôsobí, že sme navzájom k sebe úprimnejší.

   Prichádza vianoční čas, do ktorého vstúpme očistení a plní pokoja po prekonaných „búrkach“ odchádzajúceho roka 2019 a staňme sa k sebe úprimnejšími  a ľudskejšími.

   Na záver mi dovoľte popriať všetkým ľudom dobrej vôle šťastné a pokojné sviatky a do nového roku zdravie, spokojnosť a rodinnú pohodu.

 

Ďakujem

Ing. Vladimír Zubček

predseda PSBU obce Liptovská Kokava

 


Vytvorené: 16. 1. 2020
Posledná aktualizácia: 16. 1. 2020 7:14
Autor: Správce Webu