Navigácia

Obsah

PRÍSPEVOK PREDSEDU PSBU OBCE LIPTOVSKÁ KOKAVA DO KOKAVSKÝCH AKTUALÍT ZO 14.12.2018

Typ: ostatné
PRÍSPEVOK PREDSEDU PSBU OBCE LIPTOVSKÁ KOKAVA DO KOKAVSKÝCH AKTUALÍT ZO 14.12.2018

PF 2019Vážení podielnici, občania.

 

  Boli sme zvyknutí, že príroda, ale aj spoločnosť, má určitý poriadok. V posledných rokoch táto skutočnosť prestáva platiť. Ročné obdobia sa zbláznili. Jeseň, zima a jar sa od seba nedajú skoro rozoznať. A leto ? To už nie je leto, ale v niektoré dni doslova peklo. Teploty prekonávajú rekordy každý rok. A ako by to nestačilo, tak do tohto chaosu prispievame svojim správaním aj my – ľudia. Narúšame prírodné prostredie svojou nenásytnosťou k nadmernému čerpaniu prírodných zdrojov a zároveň si z mamonu vytvárame akúsi modlu. Peniaze, hlavne v spoločenských, ale aj rodinných vzťahoch, majú navrch nad morálnymi hodnotami. Obchody nás presviedčajú o tom, že Vianoce sú už dosť že nie od začiatku jesene. A keď nadíde čas vianočných sviatkov, tak po tom zhone a  nákupoch si ani neuvedomíme, že už sú tu tie skutočné vianočné sviatky. Sviatky spojené aj s kresťanskými zvykmi a tradíciami.

  Viac času trávme v prírode – lese, ale nie preto, aby sme si z neho niečo vzali. Nech nám dá pobyt v prírodnom prostredí znova zmysel pre vnímanie času, lebo to v supermarketoch nezažijeme.

  Tiež nemusíme mať perfektne vyžehlený a naškrobený obrus, ani vianočný stromček vyzdobený v módnom štýle, ba dokonca ani dobroty od výmyslu sveta.  Vianoce sú vtedy, keď na  stole rozvoniava tradičné kokavské sviatočné jedlo – opekance a kyseľ a večer k nemu zasadne celá rodina v zdraví a pokoji.

  Želám preto všetkým, aby počas nadchádzajúcich vianočných sviatkov našli pokoj v rodinnom kruhu a do nového roku pevné zdravie.

 

Ďakujem

 

Ing. Vladimír Zubček

predseda PSBU L. Kokava

 


Vytvorené: 14. 12. 2018
Posledná aktualizácia: 21. 12. 2018 8:27
Autor: Správce Webu